Nodarbības vecākiem

Vai arī Tu vēlies pilnvērtīgi sagatavoties dzemdībām un gūt atbalstu pēcdzemdību periodā?

Šīs nodarbības Tev palīdzēs gūt pārliecību par sevi, ieklausīties sevī, atklās jaunas zināšanas un prasmes, kas noderēs dzemdību un pēcdzemdību periodā.

Dažāda satura nodarbības tiek kombinētas, atbilstoši vecāku vēlmēm un vajadzībām.

Nodarbību ciklā ietvertas secīgi šādas nodarbības:

1. Ģimene kā sistēma - kas mainās, kad ģimenē ienāk vēl kāds, kā šim laikam sagatavoties; kādi ir greizsirdības mehānismi un kā pamanīt tās slēptās izpausmes; kā transformēt savu ego un izprast savas emocijas. Praktiska savas ģimenes sistēmas izpēte (individuālais darbs).

2. Ķermeņa vajadzības šobrīd un pēc dzemdībām - saruna par uzturu, kustībām un to, kā vieglāk atgūt formu pēc dzemdībām. Praktisks sava ķermeņa sajūtu un emociju audits (individuālais darbs).

3. Kā guļ mans mazulītis un kā parasti noris dzemdības - saruna par dažādiem dzemdību veidiem (tai skaitā par ķeizargrieziena norisi), dzemdību gaitu, pieejamiem dzemdību atsāpināšanas veidiem. Praktiska sava punča kartēšana (individuālais darbs).

4. Dzemdību pozas un elpa - kā gatavoties dzemdībām, kādas pozas un elpu izmantot dažādos dzemdību posmos, lai palīdzētu sev un bērniņam. Pozu un elpu praktizēšana (darbs pāros un individuāli). 

5. Partnera atbalsts dzemdībās un pēcdzemdībās - viss par to, kādu praktisku atbalstu var sniegt partneris un kā atrast īsto sadarbības modeli, lai visi būtu apmierināti. Dažādu masāžu veidu izmēģināšana pāros un individuāli.

6. Dzemdību un pēcdzemdību plāns, dzemdību vietas izvēle un atbalsta komanda - kā, apzinoties savus iekšējos un ārējos resursus, veiksmīgi saplānot ne tikai dzemdību dienu, bet arī laiku pēc dzemdībām; kā sapņi atšķiras no plāna un kā plānojot ļauties nezināmajam. Praktiska savas atbalsta komandas izveide pēcdzemdību laikam (individuālais darbs).

7. Mazuļu hendlings - kā pareizi ģērbt, nēsāt un aprūpēt bērniņu. Praktiska spēlēšanās ar lellēm, lai dabūtu īsto sajūtu.

8. Sagatavošanās zīdīšanai - saruna par un ap zīdīšanu, arī par to, kā dzemdību diena ietekmē piena veidošanos, to, kā pavairot vai samazināt piena ražošanos un par zīdīšanas emocionālajiem aspektiem. Praktiska spēlēšanās ar lellēm, lai dabūtu īsto sajūtu.

9. Mazuļu mierināšana - saruna par to, kā izprast dažādos mazuļu raudāšanas veidus un kā atbilstoši mierināt; arī par kolikām un mazuļa dienas ritmu.

Piesakies nodarbībām!

Nodarbības vada sertificēta dūla Linda Lielvārde un dūlas apmācībā Evija Vaļuka un Kristīne Reikmane