8 nedēļu apzinātības programma

Apzinātība ir prāta spēja noturēt uzmanību uz notiekošo, neļaujot tam atslābt un „aizklīst". Tāpat kā sporta zālē varam trenēt savu ķermeni, mēs varam trenēt arī prātu. Cilvēks ar trenētu prātu spēj labāk koncentrēties noteiktam uzdevumam, viņu ir grūtāk „izsist no līdzsvara”. Apzinātības treniņš veicina mūsu spēju tikt galā ar stresu un destruktīvām emocijām, mēs sākam labāk saprasties ar apkārtējiem, kā arī veicam savu darbu produktīvāk un radošāk!

Vērīguma trenēšana
Stresa un destruktīvo emociju mazināšana


1. nodarbība – Ievads
Vai pasaule ir tāda, kāda tā izskatās? Prāts – aktīvs realitātes interpretators. Mūsu ieradums – būt izklaidīgiem, neapzinoties savas reakcijas. Vai tās var ievērot un
valdīt pār tām? Kas ir apzinātība un ar ko tā ir noderīga?

2. nodarbība – Iepazīstamies ar apzinātību
Elpošana – vienīgā kaut cik kontrolējamā mūsu ķermeņa darbība. Atšķirības starp domāšanu par sajūtām un to izjušanu. Ķermenī notiekošā sajušana. Apzinātības
prakses pamati.

3. nodarbība – Apzinātība kustībā
Piemērotākās pozas praksei. Apzinātības prakse kustībā. 5 tibetieši
!!! Ierašanās ērtos tērpos

4. nodarbība – Apzinātība saskarsmē
Apzināta saskarsme ar citiem cilvēkiem – apznāta klausīšanās, apzināta jautāšana, sava ķermeņa vērošana sarunas laikā.

5. nodarbība – Emociju “autopilota” pārvarēšana
Emociju apspiešana vai ignorēšana ilgtermiņā rada veselības problēmas. Uzsāksim apzināties traucējošās emocijas, mācīsimies tās laikus pamanīt.

6. nodarbība – Darbs ar destruktīvām emocijām
Turpināsim attīstīt traucējošu, destruktīvu emociju pārvaldīšanas iemaņas. Mācīsimies prasmīgi reaģēt emocionāli sarežģītās situācijās.

7. nodarbība – Klusums...
Klusumā veiksim iepriekš apgūtās pamatprakses. !!! Nodarbība notiek pilnīgā klusumā.

8. nodarbība – Turpmākās prakses uzturēšana
Regulāra apzinātības prakse nodrošina pilnvērtīgāku, veselīgāku dzīvi. Runāsim, kā un kādā apjomā ilgtermiņā patstāvīgi turpināt apgūtās prakses pēc šī kursa beigām.

Nodarbības notiek Baložos!